Type to search

POLITIKA

Pellegrini, Korčok, Žilinka? Najnovší prieskum jasne ukázal, koho chcú Slováci v paláci

Najväčšiu šancu vyhrať budúcoročné prezidentské voľby by mal z potenciálnych uchádzačov predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Do druhého kola by postúpil s Ivanom Korčokom, ktorý už vyzbieral podpisy na svoju kandidatúru. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N, ktorý bol realizovaný od 2. do 7. novembra.

V prvom kole volieb by dalo Pellegrinimu podľa prieskumu hlas určite 19 percent voličov. Za ním by nasledovali Korčok (14 percent), Maroš Žilinka a Štefan Harabin (po osem percent), Ján Kubiš (tri percentá) a Robert Mistrík (dve percentá).

V druhom kole by Pellegriniho podľa prieskumu volilo 40 percent opýtaných, Korčok by získal 26-percentnú podporu. Osemnásť percent voličov by sa nevedelo rozhodnúť a 16 percent voličov by sa na druhom kole prezidentských volieb nezúčastnilo.

Okrem Korčoka ohlásil svoju kandidatúru aj Kubiš, ktorý ešte zbiera podpisy. Pellegrini kandidatúru zvažuje, ale ešte ju neoznámil. O pozíciu hlavy štátu prejavil opätovne záujem Štefan Harabin, v médiách sa spomínajú aj ďalšie mená, ale kandidatúru neoznámili.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak